Dve percentá z daní

Stiahnuť tlačivo na darovanie 2% z daní

Ako darovať 2%?

Ak nie ste na dlhé kecy, stačí si stiahnuť tlačivo na darovanie 2% a vyplniť presne tak, ako ste zvyknutý. V prípade, že potrebujete s podávaním vyhlásenia pomoc, na vládnom portáli slovensko.sk je vynikajúca príručka, ktorá Vás procesom podania tlačiva prevedie.

Prečo darovať Divadlu Paradox 2%?

Divadlo Paradox je občianske združenie, ktoré každoročne žije z finančných darov a príspevkov bežných ľudí. Bolo založené mladými a kreatívnymi ľuďmi už v roku 1996 a odvtedy prispieva k divadelnému umeniu v našom meste.
Darovanie 2% z dane Divadlu Paradox môže byť teda skvelá príležitosť ako podporiť tvorbu ochotníckeho divadla a rozmanitosť v novozámockej kultúre.


Vaša finančná podpora pomôže nášmu divadlu pokračovať v tvorbe divadelných inscenácií, workshopov a festivalov, čím pridávame kultúrnu hodnotu do komunity nášho mesta. Darovanie 2% z dane je jednoduchý spôsob, ako podporiť umenie a zaistiť, že Divadlo Paradox môže ďalej poskytovať jedinečné a prístupné divadelné zážitky pre všetkých divákov.

Na čo budú peniaze využité?

Jedna z najdôležitejších oblastí, na ktorú peniaze plánujeme využiť, je nákup rekvizít a spotrebného materiálu. Každoročne uvedieme niekoľko inscenácií, z ktorých každá potrebuje financie, teda nejakú investíciu pred jej uvedením.


Ďalšia oblasť využívania financií je obnova technického vybavenia. Aj vďaka Vašej podpore sme v roku 2023 dokázali nakúpiť nové osvetlenie, ktoré nám slúži už od prvej reprízy tohto roka. Táto technika zabezpečí práve vám, našim divákom, krajší divadelný zážitok.


V nasledujúcich rokoch by sme sa radi zamerali na nákup kvalitnejšej zvukovej techniky, ktorá nahradí našu terajšiu, keďže tá už nedokáže ani zniesť prítomnosť mobilných telefónov v jej okolí.


Ďalšia nezanedbateľná položka sú, samozrejme, naše recepcie, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme ako súčasť každej premiéry. Veríme, že vám, rovnako ako nám, spríjemňujú návštevy nášho divadla.


V neposlednom rade sa peniaze vždy využívajú aj na rozširovanie diváckej základne pri návštevách iných kultúrnych domov v okolí Nových Zámkov. Takisto sa z nich zabezpečujú propagačné materiály, ktoré možno práve Vás prilákali do nášho divadla.